Club News

Fixtures 25/11/18

Sunday 25/11/18

 

Home Games

U8 White v U8 Blue (10am KO at the Grange)
U9 Blue v Buckhurst Hill Blue (10am KO at Chigwell School)
U10 White v Tigers JFC Stripes (11.30am at the Grange)
U10 Black v Tigers JFC Blue (11.30am KO at the Grange)
U11 Blue v Chigwell FC Sharks (10am KO at the Grange Far Top Pitch)
U11 White v Billericay Town Colts Yellow (10am KO at the Grange Near Top Pitch)
U14 Blue v Rippleway (Essex Cup) (10am KO at Chigwell School)
U14 White v Prostar (2pm KO at Chigwell School)
U16 Yellow v Witham Town EJA (Essex Cup) (2pm KO at the Grange)
U16 Red v Belmont Juniors Blues (12pm KO at the Grange)
U11 Girls v C & K Basildon Girls (10am KO at the Grange)
U12 Girls v London Bees (2.30pm KO at the Grange)
U13 Girls v Ongar Juniors (1pm KO at the Grange)
U16 Girls v West Ham United Girls (12pm KO at Chigwell School)

 

Away Games

Cobra Black v U7 Blue
Harold Wood Cougars v U7 White
Abbey Youth Wasps v U8 Red
Harold Hill White v U10 Blue
Flyers FC Hawks v U11 Black
Dagenham United Blues v U11 Red
Chigwell FC Colts v U12 White
Leighwood FC Eagles v U12 Red (Cup Game)
Buckhurst Hill Blue v U13 Blue
County Park v U13 White
May & Baker Red v U15 White
Ryan Green v U16 Green
LOASS Spitfires v U16 White  

 

Teams without a game

U8 Black
U12 Girls
U14 Blue Girls
U14 White Girls

 

 

 

 

Fixtures 18/11/18

 

Sunday 18/11/18

 

Home Games

U7 White v Abbey Youth Stallions (2.30pm KO at the Grange)
U8 Blue v Billericay Town Colts Yellow (1pm KO at the Grange)
U8 Red v Abbey Youth Lions (1pm KO at the Grange)
U10 Blue v Tigers JFC Black (2.30pm KO at the Grange)
U11 Black v Loughton (11.30am KO at the Grange)
U11 Red v West Essex Colts White (12pm KO at Chigwell School)
U12 Blue v Ridgeway Rovers Lions (10am KO at the Grange)
U13 Blue v Tilbury Youth (12pm KO at Chigwell School)
U15 White v Euro Dagenham Red (Cup Game) (2pm KO at the Grange)
U16 Yellow v Goodmayes FC (10am KO at the Grange)
U16 Red v CM Futsal Academy (2pm KO at Chigwell School)
U16 Green v Bealonians Maroon (10am KO at Chigwell School)
U14 Blue Girls v Essex Minors Girls (10am KO at Chigwell School)
U16 Girls v C & K Basildon Girls (12pm KO at the Grange)


Away Games

Abbey Youth Panthers v U7 Blue
Hannakins Farm White v U8 White
Prostar v U9 Blue
Billericay Town Colts Yellow v U10 White
Barking FC v U10 Black
Rippleway v U11 Blue
Millwall Albion v U11 White
West Essex Colts Black v U12 White
Ryan Green v U12 Red
Prostar Yellow v U14 Blue (Cup Game)
AFC Leyton v U11 Girls
Springfield v U13 Girls
Springfield Girls v U14 White Girls


Teams without a game

U8 Black
U13 White
U14 White
U16 White  
U12 Girls

 

 

 

Fixtures 11/11/18

Sunday 11/11/18

 

Home Games

U7 Blue v Hannakins Farm (11.30am KO at the Grange)
U8 Blue v A1 Sport (10am KO at the Grange)
U8 Red v LEYD FC (1pm KO at the Grange)
U9 Blue v Pro Soccer (10am KO at the Grange)
U10 White v Epping Youth (1pm KO at the Grange)
U11 Blue v Grays Athletic (12pm KO at the Grange far top pitch)
U11 White v Senrab  (2.30pm KO at the Grange)
U12 White v Chigwell FC (12pm KO at the Grange near top pitch)
U12 Red v Frenford Youth (Essex Cup) (2pm KO at the Grange near top pitch)
U14 Blue v Senrab Pumas (12pm KO at Chigwell School)
U16 Red v U16 Yellow (10am KO at the Grange)
U16 White v Little Thurrock Dynamos (10am KO at Chigwell School)
U11 Girls v Woodham Radars Girls (11.30am KO at the Grange)
U13 Girls v Billericay Royals (2pm KO at the Grange far top pitch)

 

Away Games

Buckhurst Hill v U7 White
Rippleway v U8 Black
Epping Youth v U8 White
Little Thurrock Dynamos v U10 Blue
May & Baker v U10 Black
Shield Academy v U11 Black
Hackney Wick v U11 Red
Ridgeway Rovers v U13 Blue
Chigwell FC v U13 White
Euro Dagenham v U14 White
Ridgeway Rovers v U16 Green
Elite Colts v U12 Girls
Collier Row Girls v U14 Blue Girls
Omonia Youth Girls v U14 White Girls
St Cleres Girls v U16 Girls

 

Teams without a game

U12 Blue
U15 White

 

 

 

 

 

Fixtures 4/11/18

Sunday 4/11/18

 

Home Games

U7 White v Epping Youth Dragons (10am KO at the Grange)
U8 White v Hornchurch Urchins Red (11.30am KO at the Grange)
U8 Red v Abbey Youth Butterflies (1pm KO at the Grange)
U10 Blue v U10 White (10am KO at the Grange)
U10 Black v West Essex Colts (11.30am KO at the Grange)
U13 Blue v Flyers White (10am KO at Chigwell School)
U14 White v Rippleway (Cup Game) (12pm KO at Chigwell School)
U16 Green v Tigers JFC Yellow (12pm KO at the Grange)
U12 Girls v FC Redwing Eagles (2.30pm KO at the Grange)
U14 Blue Girls v Billericay Town Girls (2pm KO at Chigwell School)
U16 Girls v Tottenham Hotspur ladies (2pm KO at the Grange)

 

Away Games

Senrab Lions v U7 Blue
Barkingside Youth White v U8 Blue
Billericay Town Colts v U8 Black
Buckhurst Hill Black v U9 Blue
Buckhurst Hill Blue v U11 Blue
Dagenham United Clarets v U11 White
Euro Dagenham White v U11 Black
Hornchurch Urchins Red v U12 Blue (Cup Game)
Jays Youth Blue v U12 White
Buckhurst Hill Royals v U12 Red (Cup Game)
Ridgeway Rovers Tigers v U13 White
Senrab Pumas v U14 Blue (Cup Game)
Flyers Silver v U15 White
May & Baker White v U16 White  
Witham Town Youth BDYL v U16 Yellow (Essex Cup)
Broomfield Youth Fire v U16 Red (Essex Cup)
St Cleres Girls v U11 Girls

 

Teams without a game

U11 Red
U13 Girls
U14 White Girls

 

 

 

 

Fixtures 28/10/18

Sunday 28/10/18

 

Home Games

U8 Black v Bealonians Blue (2.30pm KO at the Grange)
U9 Blue v Hannakins Farm Orange (2.30pm KO at the Grange)
U10 White v GFA Loughton Yellow (1pm KO at the the Grange)
U11 White v Flyers FC Panthers (10am KO at the Grange)
U11 Red v Upminster Town United (11.30am KO at the Grange)
U12 White v EMH Eagles (2pm KO at the Grange near top pitch)
U13 Blue v LOASS Hurricanes (2pm KO at Chigwell School)
U14 Blue v Collier Row Black (10am KO at Chigwell School)
U16 Red v Barking FC Yellow (10am KO at the Grange)
U16 White v Chigwell FC Yellow (12pm KO at the Grange)
U11 Girls v St Cleres Girls (1pm KO at the Grange)
U14 White Girls v Layer Colts Girls (12pm KO at Chigwell School)


Away Games

Hornchurch Urchins Red v U7 Blue
Shield Academy v U7 White
GFA Loughton Red v U8 White
Euro Dagenham Blue v U8 Red
A1 Sports Blue v U10 Blue
Bealonians Maroon v U10 Black
Flyers White v U11 Black
Tigers JFC Red v U12 Blue
Aveley YFC v U12 Red
Senrab Tigers v U14 White
AC United v U16 Yellow
River Hawks Gos v U16 Green
Longmeads YFC v U12 Girls
Tigers Girls v U14 Blue Girls
Writtle Minors Girls v U16 Girls

 

Teams without a game

U11 Blue
U8 Blue
U13 White
U15 White
U13 Girls

 

 

 

 

Fixtures 20/10/18 and 21/10/18

Saturday 20/10/18

U12 Red v Forest Glade Yellow (11.45am KO at the Grange)

 

Sunday 21/10/18

 

Home Games

U7 Blue v Ridgeway Rovers Lions (11.30am KO at the Grange)
U8 White v Upminster Park Rovers Red (1pm KO at the Grange)
U8 Red v LFYD Black (11.30am KO at the Grange)
U10 Blue v Upminster Park Rovers White (10am KO at the Grange)
U10 Black v River Hawks Harriers (10am KO at the Grange)
U11 Black v Euro Dagenham White (10am KO at the Grange near top pitch)
U13 Blue v River Hawks Gos (10am KO at Chigwell School)
U13 White v Epping Youth Eagles (12pm KO at Chigwell School)
U14 Blue v West Essex Colts Black (2pm KO at Chigwell School)
U16 Yellow v CM Futsal Academy (2pm KO at the Grange)
U16 Green v Chigwell FC Blue (12pm KO at the Grange)
U12 Girls v Great Danes Girls (2.30pm KO at the Grange)

 

Away Games

Forest Glade Tigers v U9 Blue
Harold Hill Whites v U10 White
Royal Falcons Black v U11 White
Gatcliffe Youth White v U11 Red
Euro Dagenham White v U12 Blue
West Essex Colts White v U12 White
Grays Athletic White v U16 Red
Leaside Colts Red v U16 White  
Essex Minors Girls v U14 Blue Girls

 

Teams without a game

U7 White
U8 Blue
U8 Black
U11 Blue
U14 White
U15 White
U11 Girls
U13 Girls
U14 White Girls
U16 Girls

 

 

 

 

Fixtures 14/10/18

Sunday 14/10/18

Home Games


U7 White v Buckhurst Hill Blue (10am KO at the Grange)
U8 White  v Billericay Town Colts Yellow (10am KO at the Grange)
U9 Blue v Leaside Colts White (11.30am KO at the Grange)
U10 White v Tigers Black (11.30am KO at the Grange)
U11 Blue v Rippleway (2.30pm KO at the Grange)
U12 Blue v Upminster Park Rovers White (10am KO at the Grange near top pitch)
U12 White v West Essex Colts White (10am KO at the Grange far top pitch)
U14 Blue v Royal Falcons (12pm KO at Chigwell School)
U16 Red v CM Futsal Academy (Cup Game) (2pm KO at the Grange)
U16 White  v May & Baker White (Cup Game) (1pm KO at Debden Park School)
U11 Girls v Forest Glade Girls (1pm KO at the Grange)
U16 Girls v Billericay Town Girls (12pm KO at the Grange)

 

Away Games

Upminster Park Rovers Red v U7 Blue
Epping Youth Lions v U8 Blue
Little Thurrock Dynamos v U8 Red
Tigers Stripes v U10 Blue
Prostar Yellow v U10 Black
Little Oakley Youth v U12 Red (Essex Cup)
May & Baker Red v U15 White (Cup Game)
Barking Yellow v U16 Yellow (Cup Game)
Crown & Manor Red v U16 Green (Cup Game)
Forest Glade Girls v U13 Girls (Cup Game)
AFC Leyton Girls v U14 White Girls (Cup Game)

 

Teams without a game

U8 Black
U11 White
U11 Black
U11 Red
U13 Blue
U13 White
U14 White
U12 Girls
U14 Blue Girls

 

 

 

 

 

Fixtures 7/10/18

Sunday 7/10/18

Home Games

U7 Blue v Abbey Youth Panthers (11.30am KO at the Grange)
U7 White v Dagenham United Claret (1pm KO at the Grange)
U8 Black v Harold Hill Blues (10am KO at the Grange)
U10 Blue v Billericay Town Colts Yellow (11.30am KO at the Grange)
U10 Black v GFA Loughton Blue (10am KO at the Grange)
U11 White v Harold Wood Cougars Claret (10am KO at the Grange far Top pitch)
U11 Red v GFA Loughton Yellow (10am KO at the Grange Top Pitch) (10am KO at the Grange near Top Pitch)
U12 Red v Leighwood Eagles (2.30pm KO at the Grange)
U14 Blue Prostar Green (10am KO at Chigwell School)
U14 White v Shield Academy White (Cup Game) (12pm KO at Chigwell School)
U16 Red v Wivenhoe Town (Essex Cup) (2pm KO at the Grange)
U16 Green v Ridgeway Rovers (12pm KO at Chigwell School)
U14 White Girls v Gidea Park Rangers Girls (Essex Cup) (2pm KO at Chigwell School)
U16 Girls v Rigdeway Rovers Girls (Essex Cup) (12pm KO at the Grange)


Away Games

Westward Boys v U9 Blue
Little Thurrock Dynamos Tigers v U10 White
St Cleres Lions v U11 Blue
Billericay Town Colts Yellow v U11 Black
Chigwell FC Eagles v U12 Blue
Tigers JFC Stripes v U13 White
Great Wakering Colts Green v U15 White (Essex Cup)
Langley Colts Stallions U16 Yellow (Essex Cup)
Woodham Radars Girls v U12 Girls
AFC Leyton Girls v U13 Girls


Teams without a game

U8 Blue
U8 White
U8 Red
U12 White
U13 Blue
U16 White  
U11 Girls
U14 Blue Girls

 

 

 

 

 

Fixtures 29/9/18 and 30/9/18

Saturday 29/9/18

Singh Sabha Barking v Mens


Sunday 30/9/18

Home Games

U7 Blue v Tigers JFC Black (2.30pm KO at the Grange)
U11 Blue v EMH Hawks (11.30am KO at the Grange)
U11 Black v Royal Falcons Black (1pm KO at the Grange)
U12 Blue v Hornchurch Urchins Red (10am KO at the Grange Far Top Pitch)
U12 White v Bealonians Maroon (10am KO at the Grange Near Top Pitch)
U13 Blue v River Hawks (Cup Game) (10am KO at Chigwell School)
U15 White v Tigers JFC Black (2pm KO at Chigwell School)
U16 Yellow v Belmont Red (2pm KO at the Grange)
U16 Green v Flyers Silver (12pm KO at the Grange)
U12 Girls v Buckhurst Hill Girls (2.30pm KO at the Grange)
U13 Girls v Dagenham & Redbridge Girls (10am KO at the Grange)
U14 White Girls v Frinton & Walton Girls (12pm KO at Chigwell School)


Away Games

Jays Youth v U7 White
Harold Wood Cougars Yellow v U8 Blue
Barkingside Youth Yellow v U8 White
Byron Red Star Falcons v U8 Black
U9 Blue (Cup Competition)
U10 Blue (Cup Competition)
U10 White (Cup Competition)
U10 Black (Cup Competition)
Bealonians Yellow v U11 White
May & Baker Black v U11 Red
Grays Athletic v U12 Red
May & Baker White v U13 White (Cup Game)
River Hawks Harriers v U14 Blue
Tigers Black v U14 White
Goodmayes FC v U16 Red
C & K Basildon Girls v U11 Girls
Gidea Park Rangers v U14 Blue Girls
Romford Borough Girls v U16 Girls


Teams without a game

U8 Red
U16 White

 

 

 

 

 

 

Fixtures 22/9/18 and 23/9/18

Saturday 22/9/18

Mens v Blue Marlin (2pm KO at the Grange)


Sunday 23/9/18

Home Games

U7 White v Mindset FC (10am KO at the Grange)
U8 White v Senrab Lions (11.30am KO at the Grange)
U8 Black v Harold Hill Blues (11.30am KO at the Grange)
U9 Blue v Cobra Red (1pm KO at the Grange)
U10 Black v Upminster Park Rovers Blue (1pm KO at the Grange)
U12 White v Victoria Park (2.30pm KO at the Grange)
U14 Blue v Victoria Park (Cup Game) (10am KO at the Grange)
U14 White v Shield Academy (Cup Game) (2pm KO at Chigwell School)
U16 Red v Harold Wood Cougars Black (12pm KO at the Grange)
U16 White v Flyers FC Gold (2pm KO at the Grange)
U11 Girls v AFC Leyton (10am KO at the Grange)
U14 Blue Girls v AFC Leyton (12pm KO at Chigwell School)
U16 Girls v West Ham United Girls (10am KO at Chigwell School)


Away Games

Billericay Town Colts White v U7 Blue
Tigers JFC Black v U8 Blue
Millwall Albion v U8 Red
Epping Youth Colts v U10 Blue
Ridgeway Rovers Lions v U12 Blue
Holland Youth Blue v U12 Red (Essex Cup)
Leys Park v U15 White
CM Futsal Academy v U16 Yellow
Hutton Girls Hawks v U13 Girls
FC Clacton Girls v U14 White Girls
Billericay Town Girls v U12 Girls


Teams without a game

U10 White
U11 Blue
U11 White
U11 Black
U11 Red
U13 Blue
U13 White
U16 Green

 

 

 

 

 

 


  • Partner 1
  • Partner 2
  • Partner 3
  • Partner 4
  • Partner 5